• 1 grudnia 2022 - Gościem w naszej szkole był wyjątkowy człowiek - Tomasz Domalewski -pasjonata wspinaczek

• 13.12.2022 10:35
          • Tomasz Domalewski - Gdańszczanin, sprzedawca, alpinista - pasjonat wspinaczki

w każdym wydaniu od tradycyjnej do lodowej, chociaż jego serce należy do gór wysokich. Człowiek dwóch pasji.

Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

w Toruniu. Zawodowo związany z branżą finansową, gdzie odpowiada za strategiczne projekty sprzedażowe oraz rozwija zespoły handlowe, zaczynając od subagenta, przez unit managera do Szefa działu handlowego.

Druga pasja to góry i wspinaczka wysokogórska.

Obecnie realizuje projekt Neptun w Górach, którego celem jest skompletowanie Korony Ziemi (najwyższych szczytów każdego kontynentu). Korona Ziemi to zdobycie 7 szczytów. Pan Tomasz podjął się wersji 9 szczytowej. Czyli do Aconcagua (Ameryka Pd), Denali (Ameryka Pn.), Elbrus (Europa), Kilimandżaro (Afryka), Piramida Carstensza (Australia i Oceania), Mount Everest (Azja)

i masyw Vinsona (Antarktyda) dołożył jeszcze Mont Blanc i Górę Kościuszki w Australii.

Człowiek kierujący się życiowym mottem: „Miarą sukcesu nie jest to, ile tych sukcesów osiągnąłeś, ale ilość porażek, których doświadczyłeś, a z których byłeś w stanie się podnieść i pójść dalej”.

Pan Tomasz opowiedział skąd się wzięła jego pasja do gór, z jakim problemami się mierzył i jak osiągnął swój cel.

• 18.01.2022 - Spotkanie z przedstawicielami Policji

• 18.03.2022 14:44
          • Gośćmi w naszej szkole byli przedstawiciele Policji - starszy aspirant Anna Żakiewicz i aspirant sztabowy Jacek Spociński. Tematem spotkania była odpowiedzialność karna oraz odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Poruszono wiele ciekawych zagadnień. Kto odpowiada za czyny nieletnich? Czy dziecko może odpowiadać przed sądem za czyny niezgodne z prawem? Czy nieletni popełnia przestępstwo? Jakie są przestępstwa nieletnich? Podjęto również ciekawą dyskusję na temat zasad bezpiecznego korzystania z internetu, przekazywania informacji i zjawiska hejtu. Obrażanie, ośmieszanie czy poniżanie innych to jedna z form cyberprzemocy a poczucie anonimowości w internecie nasila takie zachowania.
          • 22.09.2021 - Spotkanie z Pawłem Ryszardem Mikołajuwem

• 18.03.2022 14:45
          • W ramach projektu *Ciekawi ludzie*, uczniowie naszej szkoły spotkali się z Pawłem Ryszardem Mikołajuwem, znanym jako POPEK – polskim raperem, wokalistą, muzykiem, aktorem i zawodnikiem MMA wagi ciężkiej, członkiem zespołów Firma (od 2001) i Gang Albanii (2014–2017).